אזעקת חילזון? כך אתה מגן ביעילות על הצמחים הצעירים שלך

Image

© Orotisrael.co.il

עם בוא האביב לא רק שהצמחים חוזרים לחיים, אלא גם החלזונות מתחילים את פעילותם. צמחים צעירים במיוחד הם לרוב היעד הראשון של מבקרי הגן הרעבים הללו. במאמר זה אראה לכם כיצד להכין בעצמכם צמחים צעירים זה יכול להגן ביעילות מפני שבלולים כדי שהגינה שלך תוכל לשגשג.

להקים מחסומים

אחת הדרכים הפשוטות והיעילות ביותר להרחיק חלזונות היא להתקין כאלה פיזיים מחסומים. חומרים כמו מתחם חלזונות, להקת נחושת או אפילו חד יותר חוֹל ה קליפות ביצים ניתן למקם אותם סביב מיטות. חומרים אלה אינם נוחים עבור שבלולים לעבור דרכם ומספקים הגנה טובה לצמחים שלך.

עודדו אויבים טבעיים

השתמש בטבע לטובתך על ידי הזמנת אויבים טבעיים של שבלולים לגינה שלך. ריצ'יו, ציפורים וכמה חרקים כמו חיפושיות טחונות הם טורפים ידועים של חלזונות. הגדרה תיבות קינון אתה יכול לתמוך בעוזרים המועילים האלה על ידי יצירת אפשרויות מחסה.

לשתול צמחים דוחי שבלולים

לצמחים מסוימים יש טבעי תכונות נגד שבלולים. ההכנסה של שום, חכם, טימין O אֲזוֹבִיוֹן בין הצמחים הצעירים שלך יכול לעזור להרתיע שבלולים. עשבי תיבול אלה מפיצים ריחות ששבלולים לא אוהבים, ומגנים על צמחים אחרים בגינה שלך.

איסוף קבוע

למרות שזה יכול להיות קצת מייגע, איסוף חלזונות באופן קבוע הוא שיטה יעילה מאוד. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא ללכת דרך הגן מוקדם בבוקר או לאחר גשם שוטף ולאסוף את החלזונות ביד. זה מונע מהאוכלוסייה להתרבות יותר מדי.

מוצרים אורגניים להדברת חלזונות

אם שיטות טבעיות אינן מספיקות, ניתן להשתמש גם בשיטות אורגניות מוצרים להדברת חלזונות כגון ברזל פוספט ניתן להשתמש. חומרים אלו מזיקים לחלזונות אך פחות מזיקים לבעלי חיים אחרים ולסביבה מאשר חומרי הדברה כימיים.
שתף מאמר זה ברשתות החברתיות שלך כדי לעזור לאוהבי גנים אחרים להגן על הצמחים שלהם בצורה בטוחה וטבעיות!

לקרוא  כיצד להסיר שומן בטני? גלה את ענפי הספורט היעילים ביותר!

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :