איך לרהט את הבית שלך בסגנון סקנדינבי מושלם

Image

ריהוט סקנדינבי הוא צורה אלגנטית של עיצוב פנים בהשראת התרבות הנורדית, הידועה בפשטות, בפונקציונליות ובסגנון המינימליסטי שלה. במדריך זה נחקור את המאפיינים הייחודיים של סגנון זה, המשלב את היופי שבטבע, פרקטיות ואלגנטיות נצחית. תהנה מהקריאה!

מהו סגנון עיצוב סקנדינבי?

ריהוט סקנדינבי לוכד את האיזון בין נוחות למינימליזם, מאפיינים אופייניים של עיצוב נורדי. עם פלטת הצבעים שלה ניטראלי, קווים נקיים ומגע של עיצוב המשקף את יופיו של הטבע, סגנון זה מציע סביבה מסבירת פנים ומרגיעה. בואו נחקור את המרכיבים המרכזיים שמגדירים את הסגנון הייחודי הזה.

הקונספט של "Hygge" וצבעים סקנדינביים

Hygge הוא הקונספט הדני המייצג את לב העיצוב הסקנדינבי. זה אומר ליצור סביבה שמעודדת רגשות של חוֹם, נחת ונוחות. חללי פנים סקנדינביים כוללים איזון מושלם בין רהיטים וקישוטים, תוך הימנעות מעודפים.

צבעים אופייניים הם ניטראלי, עם גוונים הנעים בין לבן לאפור, העוברים בשחור וכחול. גוונים אלו משקפים את הנוף והשמיים החורפיים של המדינות הנורדיות, ויוצרים סביבה מרגיעה והרמונית.

אלמנטים עיקריים של ריהוט סקנדינבי

ריהוט סקנדינבי מאופיין בחומרים טבעיים כמו עץ ​​ו עור, אשר מוסיפים חמימות לפנים. החללים פונקציונליים ומגעים, לרוב מועשרים בבדים גולמיים וחפצים בעבודת יד.

הרעיונות הטובים ביותר לעיצוב סקנדינבי

יצירות אמנות בהשראת הטבע

עיטורי קיר סקנדינביים מתארים לעתים קרובות את הטבע או את דמות האדם. ניתן להציג את העבודות הללו בנפרד, בסדרות או בסידורים גדולים יותר כדי להוסיף נופך אמנותי ואישי לחללים הפנימיים.

בדים רכים

כדי להילחם בטמפרטורות קרות, בדים רכים כמו צמר או שמיכות אנגורה חיוניים. אלמנטים אלה לא רק מוסיפים חמימות, אלא גם מרככים את המראה המינימליסטי האופייני לעיצוב פנים סקנדינבי.

תאורה אופנתית

מכיוון שהקישוטים מוגבלים, אלמנטים פונקציונליים כמו תאורה הופכים גם לחפצי נוי. אורות תליון פשתן, נייר או נצרים הם מועדפים, ומוסיפים נופך של מודרניות וסגנון.

לקרוא  למה כדאי להחזיק גליל נייר טואלט במקרר?

דפוסים פשוטים

דפוסים ועיצובים בעיצוב סקנדינבי הם תמיד פשוטים. מוטיבים צולבים, קווים ישרים ושברונים קטנים משתלבים בצורה מושלמת בסביבה מסבירת פנים ומינימליסטית.

חומרים טבעיים

לחומרים כמו עץ ​​ועור יש מקום מיוחד בפנים הסקנדינביים. אלמנטים כפריים אלו משתלבים נפלא עם בדים רכים ויוצרים אווירה חמימה ומזמינה.

ריהוט סלון בסגנון סקנדינבי

סלון סקנדינבי, למרות שהוא מינימליסטי, מזמין מאוד. אתה יכול ליצור סביבה מסבירת פנים על ידי ריכוך אלמנטים קשים עם בדים רכים. המפתח לסביבה הרמונית הוא שימוש מאוזן באביזרים, רהיטים וחלל ריק.

 • לבחור רצפות חשופות או עם חיפוי מינימלי וטיפולי חלונות חיוניים.
 • צור סידור לא רשמי שמעודד אינטראקציה חברתית, עם ספות וכורסאות מסודרות בנוחות.
 • שלבו פתרונות אחסון יפה ומעשיכגון שולחנות עם תאים נסתרים.
 • תכנן ותארגן אחד קיר עם גלריה מונוכרומטית.
 • לדבוק ב שניים או שלושה אלמנטים סקנדינבייםכגון מנורת רצפה, שטיח או כריות נוי.
 • לְהוֹסִיף מבטאים כחולים להבדיל בין פלטת הצבעים הלבנה, השחורה או האפורה.
 • לבסוף, הוסף ורדה! עציצים חיוניים להוספת פופ של צבע מבלי להתפשר על הסגנון הסקנדינבי.

עיצוב חדר שינה בסגנון סקנדינבי

עם ריהוט מינימליסטי, מצעים נעימים ומגע של טבע, חדרי שינה סקנדינביים שלווים להפליא. החללים המוארים והאווריריים האלה מצליחים לגרום ל"פחות" להרגיש מסביר פנים להפליא.

אלמנטים חיוניים לחדר שינה בסגנון סקנדינבי

 • שידות לילה פשוטות: שרפרפים קטנים או שולחנות מלבניים עובדים באותה מידה, כל עוד המשטחים לא מבולגנים.
 • אורות מינימליסטיים: מנורות שולחן הן נהדרות, אבל התקנת פמוטים או תליונים מינימליסטיים מעל שידות ליד המיטה עדיפה.
 • אופרה אמנותית מינימליסטית: הצג אחת או שתיים מהתמונות השחור-לבן האהובות עליך, טיפוגרפיה או יצירות אמנות מופשטות מעל המיטה שלך.
 • מצעים נעימים: מצעים יוקרתיים, שמיכת פוך רכה, גזרה חמימה וכריות נוחות יכולים ליצור את המיטה המזמינה ביותר.
 • צמחים קטנים: עציץ אחד או שניים משלימים את המראה הטבעי והמסביר פנים של החדר.
לקרוא  שמור קערת חומץ ליד הכיריים - הנה הסיבות המפתיעות

הזיווגים האהובים עלינו בסגנון סקנדי

סגנון העיצוב הסקנדינבי אינו חייב לעמוד בפני עצמו וניתן לשלב אותו היטב עם סגנונות עיצוב פנים אחרים. הנה כמה מהזוגיות האהובות עלינו!

בוהו-סקנדי

הנוחות של סגנון הבוהו והאדמה הסקנדינבית הם התאמה מושלמת. פנים בוהו-סקנדי הוא תוסס, שכבות אך שליו. פנים אלה נוטים להיות בעלי פלטה מונוכרומטית או ניטרלית, כמו גם את כל הנוחות האופיינית לחלל פנים בוהו.

סקנדי-תעשייתי

סגנונות תעשייתיים וסקנדינביים הם לרוב הפכים קוטביים. חללי פנים תעשייתיים מתמקדים באלמנטים בנייה כגון קורות ומבני פלדה, בעוד שהעיצוב הסקנדינבי שואב השראה מהטבע. השילוב בולט, מכיוון שהמבטאים הטבעיים הרכים משתלבים עם המשטחים הקשים.

סקנדינביה מודרנית

סגנונות מודרניים וסקנדינביים מגיעים מאותה תקופה מהפכנית של עיצוב. שניהם מעדיפים קווים נקיים, מפנים תשומת לב לעולם הטבע ומכבדים חומרים טבעיים, מה שמביא לעיצוב פנים מעודן ואלגנטי.