איך לשנות את הבית שלך עם מגע בוהמייני

Image

עיצוב פנים בוהמייני הוא דרך מקסימה לקשט חללי בית עם מגע יצירתי ולא שגרתי. עם שילוב של צבעים, בדים וריהוט אקלקטי, סגנון הבוהו מציע אווירה ייחודית ומסבירת פנים. כדי לעזור לך ליצור סביבה בוהמית חלקה, הנה 7 טיפים חשובים שכדאי לזכור. קריאה מהנה ויצירתיות שמחה!

מהו עיצוב פנים בוהמיאן?

עיצוב פנים בוהמי, המכונה לעתים קרובות גם סגנון "בוהו", הוא גישה אקלקטית וחופשית החובקת צבע, מרקם ודוגמא באופן המציע אסתטיקה נינוחה וייחודית. הרוח החופשית שלו בהשראת טיולים ותרבויות שונות, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור אלה שרוצים להעניק מגע אישי לביתם.

שילוב ושכבות

הלב של עיצוב בוהמייני טמון באמנות השילובים. סגנון זה לא מפחד לערבב גימורים ולשכב אלמנטים דקורטיביים כמו בדים, יצירות אמנות ואביזרים. לדוגמה, ספה מודרנית ניתן לקשט בעבודת מקרמה ארוגה בעבודת יד מלמעלה וכריות קילים. גישה זו לא רק יוצרת עומק ויזואלי, אלא גם מעניקה תחושה נוחה.

דפוסים וצבעים נועזים

אל תפחדו להעז עם דוגמאות וצבעים עשירים. גווני תכשיט כמו אמטיסט, אודם ואזמרגד מופיעים לעתים קרובות ברהיטים ובאביזרים של בוהו. ניתן לצבוע קירות בגוונים כהים ויוקרתיים יותר או בצבעים נועזים ותוססים יותר לאפקט דמוי בזאר. אם אתם מעדיפים מראה נייטרלי יותר, בדים עולמיים כמו סוזאני מאוזבקיסטן ופריטים ברבריים ממרוקו יוסיפו פופ צבע נחוץ דרך כריות, שטיחים ותליית קיר.

תכשיטים וחפצי סיפור

בעיצוב בוהמייני, כל חפץ מספר סיפור. תכשיטים וחפצים שנאספו במהלך טיולים מוסיפים אישיות ועניין לחללים. כדי להתחיל, תוכלו לבחור פריטים בצבעים ובצורות שונות, להביא אותם משווקי פשפשים או טיולים לחו"ל. כל יצירה צריכה לעורר זיכרון ולעורר שיחה.

קישוטים בעבודת יד וטבעיים

עיצוב בוהמי מעדיף חפצים בעבודת יד המבטאים אינדיבידואליות ותומכים באומנים מקומיים. אלמנטים טבעיים כגון עץ, נצרים ועור הם הבסיס לסגנון זה. נברשת נצרים או ראש מיטה מעץ כפרי יכולים בקלות להשלים מראה בוהו. צמחים גם ממלאים תפקיד חשוב על ידי הוספת חיים וצבע לסביבות.

לקרוא  גלה את הצמחים הפנימיים הטובים ביותר להאיר כל חדר

צמחונים שמחים

צמחים חיוניים בעיצוב בוהמייני. הם משפרים את איכות האוויר ומוסיפים אנרגיה מרגיעה לחללים. צמחים כמו סוקולנטים, sansevierie ו-dracaenas קלים לטיפול ומסתדרים היטב בעציצי קרמיקה או טרקוטה מעוצבים. שחקו עם שכבות באמצעות מעמדי צמחים או תליית קיסוס בסלסילות מקרמה למגע של קסם בוהו.

הוסף עיטורים ופרטים

סגנון בוהו הוא שם נרדף לפרטים ועיטורים מוגזמים. הוסף קישוטים כמו גדילים, חרוזים ושוליים לעיצוב שלך. אל תהססו לקשט בפריטים שמוסיפים את גורם ה"וואו" הזה. זה יכול להיות מנורת תליון שוליים, שטיח פרסי גדול או כיסא טווס שהופך למוקד החדר.

הכנס מגע וינטג'

דרך קלה לאמץ עיצוב בוהו היא לשלב פריטי וינטג' עם אלמנטים מודרניים. רהיטי יד שניה או וינטג' מביאים אלמנט של היסטוריה ונשמה שעומדים בניגוד יפה לפריטים מודרניים יותר. בחללים בוהמיינים, ניתן לשלב כורסת וינטג' עם שולחן קפה עכשווי, וליצור שילוב מעניין של עבר והווה.