גלה מדוע הבית שלך תמיד מלא באבק וכיצד לתקן זאת!

Image

ה אָבָק בבית זו בעיה שכיחה שיכולה לגרום לאי נוחות ו אלרגיות. הבנת ה גורם של אבק הוא הצעד הראשון לפתרון יעיל של בעיה זו. במאמר זה, מומחים יחקרו את הגורמים הנפוצים לאבק בביתכם ויציעו פתרונות מעשיים לשמירה על נקיון ובריא.

סיבות נפוצות לאבק בבית

אבק הוא הצטברות של אֲבָקָהתאי עור מתים, שיער, שיער בעלי חייםתבניות, בַּקטֶרִיָהאני עשיתי מ אקארי של אבק וחלקיקים אחרים. אוויר חיצוני יכול להוסיף אבק לחלק הפנימי של הבית שלך, להביא לכלוך, חול, כימיקלים וחיידקים.

חלקיקים אלה יכולים להיכנס לביתך דרכם קרֶפּ בדלתות וחלונות או דרך הבגדים, הנעליים ו חיות מחמד. הם נערמים משטחים שונה, מחמיר את מראה הבית שלך ומשפיע על איכות אוויר.

זרימת אוויר לא מספקת

הצטברות אבק בבית שלך היא לרוב תוצאה של א זרימת אוויר לקויה. מערכת HVAC לא תקין יכול להגביל את זרימת האוויר. שלב זאת עם ניקוי נדיר ואבק ימצא מקום נוח להתמקם בו.

ודא שהמערכת שלך HVAC מתפקד כראוי ושקול להשתמש מאווררי תקרה כדי לעזור להזרים אוויר.

ריפוד מלוכלך

הריפוד כולל מזרונים ה כריותיכול לארח אקארי של אבק. השימוש של הגנות אנטי אלרגיות יכול למנוע הצטברות של קרדית חדשה ולהקל על הסימפטומים של אלרגיות ושל האסמה.

גם וילונות יכולים לתרום לבעיה זו. שקלו לרכוש טיפולי חלונות שאינם מבד, כגון תריסיםניקוי וילונות לעתים קרובות או שימוש בווילונות הניתנים לכביסה במכונה.

שטיחים ושטיחים מלוכלכים

אני שטיחים וה שָׁטִיחַ הם עוד מקור גדול של אבק. שֶׁלָהֶם סִיב יכול ללכוד פסולת ו אלרגנים. אם ביטול מוחלט של השטיח אינו אפשרי, נקה שטיחים ושטיחים באופן קבוע כדי לשמור על אבק בשליטה.

לקרוא  גלה מדוע שינה על הבטן יכולה להרוס את השינה שלך

חיות מחמד

ה חיות מחמד לבוא כלבים ה גאטי הם מקורות חשובים של אבק. הרחיקו חיות מחמד מאזורים שבהם אבק נוטה להצטבר והקפידו לרחוץ אותם או לקחת אותם סופר בתדירות גבוהה יותר.

שכח לנקות מדי שבוע

זכור את זה נִעוּר זה לא רק מנקה את משטחים קשים. כולל גם אתשְׁאִיפָה וה כביסה של סדינים. יש לעשות זאת מדי שבוע כדי לשמור על רמות אבק נמוכות.

קבעו משימות ביתיות כדי שלא תרגישו את העומס, למשל שטיפת סדינים ביום ראשון, שאיבת אבק ביום שישי וניקוי משטחים קשים ביום אחר בשבוע.

כיצד להפחית אבק בבית שלך

על ידי אימוץ של כמה הרגלים פשוטים, תוכלו להפחית משמעותית את כמות האבק המצטברת בביתכם. להלן מספר פתרונות מעשיים:

שואב אבק לעתים קרובות יותר

שאיבת אבק בתדירות גבוהה היא פתרון קל להפחתת אבק. אם אתה כבר שואב אבק שבועי, ייתכן שהגיע הזמן לבדוק או להחליף את לְסַנֵן שלך לִשְׁאוֹב.

שנה את מסנני HVAC

שיטה נוספת להעלמת אבק היא לשנות את מסננים של המערכת שלך HVAC. אם אינך זוכר את הפעם האחרונה ששינית אותם, כנראה שהגיע הזמן לעשות זאת. החלף מסננים כל חודש עד שלושה חודשים כדי להבטיח סביבה נקייה יותר.

קנה מטהר אוויר

אני מטהרי אוויר הם יכולים להסיר חלקיקי אבק מהאוויר. חפש מטהרים עם מסנני HEPA מה שיכול להפחית את כמות האבק המופקדת על משטחים.

השתמש במכשיר אדים

ל'לחות נמוכה יכול להגביר את רמות האבק. א מכשיר אדים זה יכול לעזור על ידי שמירה על הלחות בין 40% ל-50%. עם זאת, יותר מדי לחות עלולה להחמיר את בעיות קרדית האבק, אז מצאו איזון מתאים.

לקרוא  כמה מים הגינה שלך צריכה בחום לוהט?

נקה משטחים קשים

נקה אותם לעתים קרובות משטחים קשים באמצעות א בַּד במיקרופייבר ומתחיל מלמעלה כדי למנוע נפילת אבק על משטחים שכבר מנוקים. שקול לעשות את הפעילות הזו לפני שאיבת האבק כדי להימנע מהשארת שאריות שיכולות להתיישב על הרצפה.

הימנע משטיחים

אני שטיחים עבים הם יכולים ללכוד לכלוך ו אֲבָקָה. בעוד שאיבת אבק רגילה יכולה להקל על הבעיה, עדיף להימנע ממשטחים רכים אם יש לך בעיות עם אבק.

ניקוי ריפודים לעתים קרובות

ה משטחי טקסטיל הם מזמינים אבק, כל כך נקיים לעתים קרובות ספות, כריות ה וילונות. השתמש באביזר הריפוד מלִשְׁאוֹב שבועי וניקוי עמוק יותר עונתית.

הסרת נעליים בבית

הסר את נעליים בכניסה זה מפחית משמעותית את כמות האבק המוכנסת מבחוץ. השתמש באחד מַחצֶלֶת לתפוס לכלוך בדלת ולנקות אותה לעתים קרובות.

הפוך את חיית המחמד שלך נקייה

ל'גֵהוּת של חיות מחמד הוא קריטי. לשטוף ולסרק את שלך באופן קבוע מונפש יכול להפחית את פיזור האבק. התייעץ עם הווטרינר שלך כדי לקבוע את תדירות הטיפוח הטובה ביותר עבור חיית המחמד שלך.

הסר מקורות של קרדית האבק

הגבל את אקארי של האבק חיוני למי שסובל אלרגיות o אסמה. השתמש במצעים אנטי אלרגיצמצמו את הצטברות האבק ושטפו לעתים קרובות מצעים בטמפרטורות גבוהות יכול לעזור לשפר את האיכות של לִישׁוֹן ושל החיים.

תוכן

לקרוא  רוצים ורדים בגינה שלכם? למד כיצד לגדל ורדים מזרעים