הגן על התותים שלך מפני חלזונות בשיטות טבעיות לחלוטין

Image

תותים הם גידול שאהוב על רבים, אך למרבה הצער גם על ידי חלזונות. כיצד נוכל להגן על התותים שלנו מפני המטרדים הללו טפילים בצורה טבעית? בואו לגלות יחד כמה רעיונות מעשיים להציל את קְצִיר ולהנות מתותים בריאים וטעימים.

תותים טעימים ועסיסיים, מה שהופך אותם לאהובים מאוד לא רק עלינו, אלא גם על ידי טפילים. ה חלזונותבפרט, עלול לגרום נזק חמור למטעי תותים, אכילת הפרי ויצירה חורים אשר מושכים טפילים נוספים.

למרבה המזל, הם קיימים שיטות טבעיות כדי להגן על תותים מפני חלזונות ולהציל את הקציר. במאמר זה, נחקור כמה רעיונות יעילים לעשות זאת.

הסר חיפוי ופסולת

ה חלזונות הם אוהבים להתחבא תחת חיפוי ופסולת. על ידי הסרת אזורי הנמל הללו, אתה מפחית משמעותית את הסבירות של חלזונות להתגורר אצלך גן.

אפילו אם ה חיפוי זה מומלץ לתותים, זה יכול לספק מקלט נוח לטפילים. להשתמש ב קוֹמפּוֹסט במקום חיפוי מסורתי להפחתת עשבים שוטים מבלי ליצור מקומות מסתור עבור חלזונות.

צמצם השקיה של תותים

חלזונות מעדיפים סביבות לח. על ידי הפחתת התדירות של השקיה ומניעת הצטברות של מים עודף, אתה יכול להפוך את הסביבה פחות מסבירת פנים למזיקים אלה.

אדמה לחה פחות תאלץ את החלזונות לחפש בית גידול מתאים יותר במקום אחר.

התקן מלכודות חלזונות

שיטה מעשית לביטול חלזונות כבר קיים בגינה שלך הוא השימוש מלכודות. יוצקים של בירה לתוך מיכל ומניחים אותו ליד צמחי התות. החלזונות ימשכו לריח הבירה ובסופו של דבר יטבעו במיכל.

השתמש בצמחים דוחים

ה חלזונות הֵם אסקרגוט הם שונאים את הריחות החזקים של חלקם צמחים ארומטיים. צמח אֲזוֹבִיוֹן, רוזמרין, מִנתָה, איזופו ה טימו סביב תותים יכול לעזור להרחיק את המזיקים האלה.

לקרוא  8 זני העגבניות המובילים לגידול בבית עבור יבולים בשפע ופירות טעימים

גם אני'חומץ והשום אני דוֹחֶה יעיל נגד חלזונות.

אַצָה

ה אַצָה אני א הרתעה טבעית הודות לתכולת הנתרן הגבוהה. הם יכולים לשמש גם כקומפוסט, לשפר את האיכות של אדמה תוך הרחקת חלזונות. צמחים אחרים, כגוןאַבְּסִינְתְהם יעילים דוחים טבעיים.

קליפות ביצים

ה קליפות ביצים ניתן לפזר תותים קצוצים מסביב לתותים. הקצוות החדים של הקוקווילה מונעים התקפות חלזונותשיעדיף להתרחק במקום להסתכן בפציעה.

בנוסף, קליפות הביצים יתפרקו עם הזמן, ויעשירו את האדמה על ידי כדורגל.

קפה כדוחה חלזונות

Il קפה זה ידוע ביתרונותיו עבור הקרקע, מספק חומרים מזינים ושיפור החומציות. עם זאת, מעטים יודעים כי קָפֵאִין הוא חזק דוֹחֶה מול חלזונות ה אסקרגוט.

שפיכת ה קפה מארק סביב תותים, אתה לא רק מרחיק חלזונות, אלא גם מעשיר את האדמה בחומרים מזינים.

בעקבות אלה עֵצָה מעשי וטבעי, ניתן להגן ביעילות על תותים מפני חלזונות, ובכך להבטיח א קְצִיר בריא ושופע.