הסוד להידראנגאה משגשגת ללא כימיקלים, מה להוסיף לאדמה

Image

הידראנגאה הם בין הפרחים האהובים ביותר בגנים ברחבי העולם. יופיים ומגוון הצבעים שלהם הופכים אותם למושלמים ליצירת פינות סוגסטיות ורומנטיות.

עם זאת, להשיג הידראנגאה שופעת ובריאה ללא שימוש בכימיקלים יכול להיראות כמו אתגר.

במציאות, ישנן דרכים טבעיות ויעילות לשפר את בריאות הקרקע ולעודד צמיחה מיטבית של הידראנגאה.

בואו נגלה ביחד מהם הסודות לקיום הידראנגאה נהדרת באמצעות מרכיבים טבעיים בלבד.

קומפוסט: הזהב השחור של הגן

Il קוֹמפּוֹסט זהו אחד מבעלי הברית הטובים ביותר עבור אלה שרוצים לגדל הידראנגאה שופעת מבלי להזדקק לדשנים כימיים.

עשיר בחומרי הזנה חיוניים, קומפוסט משפר את מבנה הקרקע, מגדיל את יכולתה לשמר מים ומקדם את התפתחות השורשים.

כדי להכין קומפוסט טוב, אספו פסולת מטבח אורגנית כמו קליפות פירות וירקות, שאריות קפה וקליפות ביצים. הוסף גם עלים יבשים, גזרי דשא וענפים קטנים.

ערבבו הכל בקביעות ולאחר מספר חודשים יהיה לכם קומפוסט בוגר מוכן לשימוש בגינה שלכם.

עלי תה: תרופת פלא לאדמה

ה עלי תה בשימוש הם יכולים להיות משפר אדמה טבעי מצוין עבור הידראנגאה. עלי התה, עשירים בטאנינים ובתרכובות מועילות אחרות, משפרים את מבנה הקרקע ומספקים חומרי הזנה יקרי ערך לצמחים.

לאחר חליטת התה, אין לזרוק את העלים המשומשים. מפזרים אותם ישירות על האדמה סביב ההידראנגאה או מוסיפים אותם לקומפוסט. בדרך זו, תעזור לשמור על האדמה פורייה ומנוקזת היטב.

קליפות בננה: אנרגיה טבעית לצמחים שלך

ה קליפות בננה הם עוד מרכיב טבעי שיכול לחולל פלאים עבור ההידראנגאה שלך. עשיר באשלגן, זרחן וסידן, קליפות בננה מסייעות בחיזוק הצמחים וממריצות פריחה.

חותכים את קליפות הבננה לחתיכות קטנות וקוברים אותן באדמה מסביב להידראנגאה. לחילופין, ניתן להכין חליטה על ידי הנחת הקליפות במים למשך מספר ימים ולאחר מכן להשתמש במים המתקבלים להשקות הצמחים.

לקרוא  תמיד עייף? גלה את 10 ההרגלים היומיומיים שעלולים לסחוט אותך

אפר עץ: דשן טבעי

ה אפר עץ זהו דשן טבעי מצוין שניתן להשתמש בו כדי לשפר את איכות אדמת ההידראנגאה. עשיר באשלגן ומינרלים חיוניים אחרים, אפר מסייע באיזון ה-pH של הקרקע ומספק חומרי הזנה חשובים לצמחים.

מפזרים כמות קטנה של אפר סביב ההידראנגאה ומערבבים אותו עם האדמה. היזהר לא להגזים, שכן יותר מדי אפר יכול להפוך את האדמה לבסיסית מדי.

חומץ: בעל ברית נגד אבנית

אם אתה גר באזור עם מים קשים, החומץ זה יכול להיות עזרה נכונה בשמירה על בריאות ההידראנגאה שלך. מים קשים מכילים רמות גבוהות של אבנית העלולה להצטבר באדמה ולעכב את ספיגת החומרים המזינים על ידי הצמחים.

הוסף כוס אחת של חומץ לבן ל-10 ליטר מים והשתמש בתמיסה זו כדי להשקות את ההידראנגאה שלך פעם בחודש. הטריק הפשוט הזה יעזור להפחית הצטברות אבנית באדמה ולשמור על הצמחים שלך בריאים ונמרצים.
שתף את הטיפים האלה עם חבריך ברשתות החברתיות!