כיצד להסיר כתמי חומרי ניקוי או מרכך כביסה מבגדים

Image

© Orotisrael.co.il

בטיפול היומיומי בבגדים אנו נתקלים לא פעם בכתמים לא נעימים שיכולים להיגרם מאבקות כביסה או מרככי כביסה נוזליים.

אנו יודעים כי מינון שגוי או בחירת תוכנית לא נכונה עלולים להשאיר עקבות לא רצויים על חומרים. במאמר זה תלמדו כיצד להסיר ביעילות ובעדינות את הכתמים הללו מפריטי הלבוש האהובים עליכם.

זיהוי סוג הכתם: המפתח להצלחה

כל כתם דורש גישה ספציפית לפי מקורו. חומרי ניקוי אבקתיים יכולים להשאיר סימני אקונומיקה על בגדים, בעוד שמרככי כביסה מותירים לרוב כתמים שומניים.

זיהוי סוג הכתם הוא הצעד הראשון להסרה יעילה שלו. כתמי אקונומיקה הם בדרך כלל רפויים ולבנים, בעוד שכתמי מרכך כביסה הם שומניים באופיים וניתן לצבוע אותם על ידי צבעים נוספים במוצרים.

הכנה להסרת כתמים

לפני שמסירים את הכתם בפועל, יש צורך בהכנה נכונה של הבגדים. מומלץ לכבס את הבגדים תחילה במים קרים ללא שימוש בחומרי ניקוי מוצרי ניקויכדי למנוע הכתמה נוספת.

במהלך תהליך זה, בדקו גם את עמידות הצבע של הבגד בפני חומרי ניקוי שונים.

בחירת חומר הניקוי והתוכנית הנכונים

בחירה נכונה חומר ניקוי ותוכנית כביסה חיונית. עבור כתמי אקונומיקה, רצוי להיעזר במומחה מסיר כתמיםאשר יכוון להרוויח כנגד סוג זה של כתם.

מצד שני, מוצרים המיועדים לשומנים ושמנים מתאימים יותר לכתמים שומניים של מרככים. חשוב גם להגדיר את הנכון תכנית – עבור בדים עדינים כמו משי או צמר, בחרו בתוכנית כביסה עדינה עם טמפרטורות נמוכות יותר, שבה יש פחות סיכון לנזק לבד.

תרופות ביתיות לכתמי ניקוי

  • שימוש בחומץ ומים: מערבבים חלקים שווים חומץ ומים ומורחים על האזורים הפגועים לפני הכביסה. חומץ עוזר לנטרל את ה-pH ולהסיר שאריות אקונומיקה.
  • ביקרבונט של סודה: מפזרים שכבה של סודה לשתייה על הכתם היבש ומניחים למספר שעות. סודה סופג לכלוך ומקל על הסרתו במכונת הכביסה.
לקרוא  איך אני בוחר את קרם ההגנה שלי? העור שלך יודה לך בעוד כמה שנים

כיצד להילחם בכתמי מרכך כביסה

כתמי מרכך כביסה דורשים בדרך כלל שיטות אגרסיביות יותר בשל אופיים השמנוני. הוספת מעט סודה לשתייה או אמוניה לכביסה יכולה לעזור בפירוק השומנים והשמנים הכלולים במרככי כביסה.

עם זאת, יש צורך לפעול בזהירות ולבדוק במכוון את עמידות החומר כדי למנוע נזק לבגד.

טיפים למניעת כתמים בעתיד

מניעת כתמים היא לרוב קלה יותר מאשר הסרתם מאוחר יותר. ודא שאתה פועל לפי המינון המומלץ של חומרי ניקוי ומרככי כביסה.

השתמש בכוס מדידה למינון מדויק טבליות או כוס מדידה. יתרה מזאת, בחירת תוכנית כביסה המתאימה לסוג וצבע הבגד פירושה צמצום האפשרות לכתמים.

בעזרת טיפול נכון וחינוך קבוע לגבי סוג הבד והמוצרים שבהם אתה משתמש, תוכל להפחית משמעותית את הסיכון לכתמים על הבגדים האהובים עליך.

דאגו לתחזוקה שוטפת ולבחירת ציוד עבודה כדי שהמלתחה שלכם תיראה תמיד ללא רבב והבגדים שלכם יחזיקו מעמד זמן רב כחדשים.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :