כיצד למנוע מהשכן להשתמש ב-WiFi שלך ללא רשותך

Image

© Orotisrael.co.il

תוכן

בזו של היום עידן דיגיטלי הוא בִּטָחוֹן שֶׁלָנוּ WiFi שבע חשוב כמו אבטחת הבתים שלנו.

אם הקלטת ירידה במהירות אינטרנט או הודעה פעילויות חשודות ברשת שלך, סיבה אפשרית יכול להיות אורח לא קרואשמשתמש ב-WiFi שלך.

למרבה המזל, הם קיימים צעדים, שאתה יכול לקחת כדי להגן על הרשת שלך. ללא קשר לספק האינטרנט, אלה הם אִסטרָטֶגִיָה אוניברסלי ויעזור למנוע אותך גישה לא מורשית.

אבטחת רשת ללא קשר לספק השירות

גש לממשק הנתב שלך

הראשון צעד אחר צעד כדי להגביר את האבטחה של רשת ה-WiFi שלך היא גישה לממשק של הנתב שלך. לא משנה באיזה ספקית אינטרנט אתה משתמש, תצטרך לדעת איך להיכנס לנתב שלך דרך דפדפן אינטרנט.

לקרוא  צמחי פנים, איך ליצור אווירה אביבית בבית כל השנה!

בדוגמה של Orange, אתה ניגש לכתובת URL מסוימת בדפדפן. לאחר מכן תוכל לבדוק את ההתקנים המחוברים לרשת שלך במאפיינים "רשת ביתית".

הסתר שם רשת (SSID)

כדי להסתיר את שם הרשת שלך, עבור להגדרות נתב ה-WiFi שלך ובחר באפשרות הסתרת SSID. שלב זה ממזער את הסיכוי שמישהו יגלה בטעות וינסה להתחבר לרשת שלך.

אפשר סינון כתובות MAC

פונקציית סינון כתובות MAC מאפשר להתחבר רק למכשירים מאושרים. על ידי הפעלת תכונה זו, אתה מוסיף שכבת הגנה נוספת על ידי מתן גישה למכשירים ספציפיים.

השתמש בסיסמה חזקה

אחד השלבים החשובים ביותר באבטחת רשת ה-WiFi שלך הוא באמצעות סיסמה חזקה. סיסמה חזקה צריכה להכיל שילוב של אותיות, מספרים וסמלים, מה שיקשה על ההאקרים לפצח.

  • לעולם אל תשתמש במידע אישי בסיסמה
  • מערבבים אותיות גדולות וקטנות, מספרים ותווים מיוחדים

שנה את הסיסמה שלך באופן קבוע

שמירה על אותה סיסמה במשך זמן רב יכולה לייצג סיכון ביטחוני. על ידי שינוי סיסמא באופן קבוע, תגדיל את רמת ההגנה של הרשת שלך.

השבת את WPS

Wi-Fi Protected Setup (WPS) יכול להאיץ את תהליך חיבור התקנים חדשים לרשת שלך, אך הוא גם מהווה סיכון אבטחה. השבתת תכונה זו תגביר את האבטחה הרשת שלך.

עדכן את הקושחה של הנתב

לעתים קרובות יצרנים משחררים עדכוני קושחה עם תיקוני אבטחה חשובים. הקפד לבדוק את העדכונים האלה באופן קבוע ולהתקין אותם ברגע שהם הופכים זמינים.

ניסיון אישי עם WiFi לא מאובטח

היו לי בעיות דומות כשהתחלתי באוסטין והיה לי ידע מוגבל בלבד באבטחת אינטרנט.

לאחר חודשים של מהירויות אינטרנט איטיות ותהייה לגבי מכשירים מוזרים המחוברים לרשת שלי, חבר הראה לי שהרשת שלי כמעט חינמית לכולם.

לקרוא  5 מגמות האופנה שאסור לעקוב אחרי הקיץ הזה!

יישום השלבים המוזכרים אינו מוגבל רק לי אבטח את החיבוראבל גם שיפר משמעותית את החוויה המקוונת שלי.

סיכום

בעידן הדיגיטלי, זה כן אבטחת רשת ה-WiFi שלנו חשוב כמו נעילת דלת הכניסה. על ידי ביצוע השלבים והאסטרטגיות שלמעלה, אתה יכול לאבטח את הרשת שלך וליהנות מהשקט הנפשי שמגיע עם הידיעה שהקישוריות לאינטרנט שלך מוגנת מפני גישה לא מורשית.

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :