כיצד לנקות את התנור לעומק – ובאיזו תדירות כדאי לנקות אותו

Image

נקה את התנור זוהי משימה חיונית לשמור על המטבח נקי ובטוח. בואו לגלות ביחד איך לבצע אחד ניקיון עמוק ובאיזו תדירות אתה צריך לעשות זאת כדי לשמור על התנור שלך מבריק ולתפקד במיטבו.

תדירות ניקוי התנור

תנור לְנַקוֹת לא רק ערבויות אוכל בטעם טוב יותר, אך גם נוכחות נמוכה יותר של חיידקים וחיידקים. מומלץ לבצע אחד ניקוי מלא של התנור לפחות כל שלושה או שישה חודשים. עם זאת, אם אתה מבשל הרבה, ייתכן שיהיה עליך לנקות אותו לעתים קרובות יותר. יתר על כן, לבצע ניקיון קטן באופן קבוע במהלך החודש יכול להפוך את התהליך הכולל להרבה יותר קל.

השתמש בפונקציית הניקוי העצמי

לתנורים מודרניים רבים יש פונקציה ניקוי עצמי מה שיכול להקל בהרבה על העבודה שלך. כאשר מופעלת, פונקציה זו מחממת את התנור לכ-470 מעלות צלזיוס, שורפת שאריות מזון ומפחיתה אותו ל- אפר הניתן להסרה בקלות עם מטלית לחה. זכור להסיר את הסורגים והאביזרים האחרים לפני תחילת המחזור.

עם זאת, זכור כי ניקוי עצמי מגיע עם כמה אזהרות: ה תנור ייחסם למשך 3-5 שעות ו זה ישחרר הרבה חום, מה שהופך אותו לפחות אידיאלי בחודשים החמים. בנוסף, היא תנפיק א ריח לא נעיםלכן מומלץ להרחיק חיות מחמד וילדים מהמטבח בזמן שהמחזור בעיצומו.

השתמש בניקוי תנורים שנקנה

אם לתנור שלך אין פונקציית ניקוי עצמי, או אם אתה מעדיף לא להשתמש בתנור, אתה יכול לבחור באחת קניתי מנקה לתנור בחנות. לאחר הסרת שאריות מזון גס, רססו את חומר הניקוי באופן שווה סביב פנים התנור והניחו לו לשבת לפחות 30 דקות. זה יאפשר לך למחוק בקלות שומן ולכלוך עטוף.

זכור ללבוש כפפות ואם אפשר, אחד מסכה ולאוורר היטב את המטבח כמו את המוצרים כימאים הם יכולים להיות חזקים למדי.

לקרוא  תשומת הלב! לא כל הירקות יכולים להתמודד עם טחון קפה! הנה אלה שאסור להשתמש איתם בטריק הזה

נסה מנקה עשה זאת בעצמך

אם אתה מעדיף שיטות טבעיות יותר, אתה יכול ליצור א מנקה עשה זאת בעצמך באמצעות סודיום ביקרבונט ומים. מערבבים את שני המרכיבים עד לקבלת משחה ומרחים אותה בנדיבות על המשטחים הפנימיים של התנור. השאירו לפעול לפחות 20 דקות, רצוי יותר, כדי לאפשר לביקרבונט להיספג לְרַכֵּך אוכל משובץ.

  • להגברת האפקטיביות אפשר לרסס מעט חומץ על משחת הביקרבונט. תן לזה להשפיע לעוד 20 דקות.  • השתמש בספוגית לא שוחקים לְכָל לשפשף בעדינות כל המשטחים.

סיים את הניקוי על ידי ניגוב עם מטלית מיקרופייבר לח על כל המשטחים כדי להסיר שאריות.

הסר והטבל את הרשתות

כדי לנקות את מתלים לתנורעדיף להסיר אותם לגמרי ולטבול אותם במים רותחים עם מעט נוזל לניקוי כלים. אתה יכול לעשות זאת באמבטיה, אך הקפד לנקות אותה לאחר מכן. לאחר כמה שעות, לשפשף את השבכות עם אחד מברשת נוקשהשוטפים ומייבשים היטב לפני שמחזירים אותם לתנור.

מבטל כתמים עיקשים

אם יש כתמים עקשניים במיוחד, אתה יכול להשתמש בתערובת של סודה לשתייה ומים מרוססים בחומץ. תן לזה לשבת מספיק זמן כדי שהמרכיבים ישפיעו, תוך מזעור מאמץ הקרצוף.

כיצד לנקות ידיות תנור

השתמש במטלית פנימה מיקרופייבר לח כדי לנקות את הכפתורים. אם צריך, מוסיפים מעט סַבּוֹן. חשוב לא לרסס את השואב ישירות על הכפתורים, מכיוון שהוא עלול לחדור למנגנונים ולגרום קצרים. במקום זאת, רססו את חומר ניקוי על הבד ולאחר מכן השתמש בו כדי לנקות את הפקדים.

ניקוי דלתות תנור הזכוכית

כדי לנקות את דלת זכוכית לתנור בלי לגרד אותו, צור משחה עם סודה לשתייה ומים. מורחים אותו בנדיבות על הכוס ומשאירים אותו לפעול לפחות 20 דקות. לאחר מכן, נגבו בעדינות עם מטלית מיקרופייבר לחה כדי להסיר את המשחה, שטפו היטב במים וייבשו למשך שעה אפקט מבריק.

לחלופין, אתה יכול להשתמש ב-a מנקה זכוכיות או תערובת של חומץ ומים לקבלת תוצאה סופית מבריקה עוד יותר.

  • בית
  • סגנון חיים
  • כיצד לנקות את התנור לעומק – ובאיזו תדירות כדאי לנקות אותו