כל מה שאתה צריך לדעת כדי לגרום לאקי במבוק שלך לשגשג

Image

ה תשוקה לטיפוח של מזל במבוק תמיד מוביל לרצון למדריך מעשי ושלם. במאמר זה, נחקור יחד את כל הטכניקות והסודות לגרום לצמח המרתק הזה ולסמל של סימן טוב לצמוח במיטבו. תהנה מהקריאה!

מה זה לאקי במבוק?

בטח ראית את מזל במבוק (Dracaena sanderiana) פעמים רבות במסעדות, משרדים, בתים ואפילו סופרמרקטים. ידוע גם כצמח סרט, לצמח קל לגידול זה יש היסטוריה ארוכה בסין ובעולם פנג שואי כסמל לשגשוג ומזל טוב.

Il מזל במבוק לגדול לתוך גבעולים con שורשים בבסיס ובציצות של עלים ירוקים מוארכים שיוצאים מלמעלה. אמנם יש לו מראה דומה, אבל זה לא קשור קשר הדוק לבמבוק אמיתי.

טיפול ב-Lucky Bamboo

כאשר אתה רוכש לראשונה א מזל במבוקבדוק את הצמח כדי לראות אם הגבעולים נקשרו או מעוותים איתם פילו. זה יכול לפגוע בצמח, ולכן עדיף להסיר את החוט כדי לאפשר לו לצמוח בחופשיות.

הצורות של מזל במבוק נוצרים לא על ידי אימון הצמח עם חוט, כפי שנעשה עם בונסאי, אלא על ידי סיבוב בזהירות של הצמח כדי לגרום לו לנוע לכיוון הצמח. luce ככל שהוא גדל.

אתה יכול לקנות צמחים של מזל במבוק כבר נוצרו לצורות ודגמים שונים או לגדל אחד בעצמך בעוד כמה חודשים.

כדי לאמן את צורת הצמח, מצא א קופסת קרטון גבוה בכמה סנטימטרים מהצמח שלך וחתוך את אחד הצדדים.

השתמש בחתיכת קרטון נוספת כדי לכסות את החלק העליון של הקופסה, ואז הטה את צד פתוח של הקופסה לכיוון מקור אור. עקוב אחר צמיחת הבמבוק לאורך זמן, הפוך את הצמח בקופסה כדי לעצב את הגבעולים.

תנאי צמיחה מיטביים

אחת הסיבות מדוע מזל במבוק הוא כל כך נפוץ שהוא צריך מעט מאוד אור כדי לשגשג, מה שהופך אותו לאופציה נהדרת עבור חללים עם תאורה נמוכה. תחשוף את שלך מזל במבוק א טֶמפֶּרָטוּרָה מעל 18°C ​​והימנע מאזורים עם זרמי אוויר.

לקרוא  גלה את היתרונות של נורות קיר: בין תאורה לאסתטיקה

צמח זה גדל טוב יותר בלעדיו שמש ישירהולאחר מכן בחר מקום עם אור בהיר ו לחיות כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר. אם אתה מבחין במשהו מקומות חומים על העלים, הזיז את שלך מזל במבוק במקום מוצל יותר.

אם אתה רואה עלים מצהיבים, הוא סימן לכך שהצמח שלך מושקה יתר על המידה. ה עלים מצומקיםעם זאת, ציין שהגיע הזמן להוסיף עוד מים.

סוגי במבוק לאקי

Il מזל במבוק הוא קיים בכמה זנים, לרוב גרסאות דו או שלוש שכבות (או גבעולים, שניהם בקטגוריית Dracaena sanderiana).

נאמר כי ה מזל במבוק יציאות דו שכבתיות יותר למי שמקבל את זה במתנה, בעוד גרסאות שלוש השכבות מביאות אושר, חיים ארוכים ה עוֹשֶׁר.

ה-Dracaena sanderiana 'White Stripe' כולל דק פסים לבנים על העלים. Dracaena deremensis, הידוע גם כעץ דרקון קומפקטי, גדל עם גבעולים עבים יותר ונקרא על שמו עלים בצורת לוטוס.

כיצד להפיץ את Lucky Bamboo

Il מזל במבוק זה בקלות ניתן להפצה. עם אחד חדש vaso וזוג של מזמר גיזום נקיגבעולים חדשים של צמח זה יכולים לצמוח לצמח של מזל במבוק בריא ובגודל מלא עם מעט תחזוקה. הנה איך לעשות את זה:

  • שלב 1: הכן אחד חדש אגרטל מים או מיכל עם אדמה מנוקזת היטב (או חול גס) לייחורים שלך.
  • שלב 2: תבחר אחד כוכב נראה בריא באורך של כ-15 ס"מ עם לפחות חלק עלה. באמצעות כמה מזמרה נקייה ומשחיזים, חותכים אותו קרוב לגזע הראשי.
  • שלב 3: טובלים את שלושת הסנטימטרים התחתונים של החיתוך פנימה מים מזוקקים לגדל גבעולים חדשים. אם אתה משתמש בחול או אדמה, הרטב את מצע גידולואז לשתול את שלושת הסנטימטרים התחתונים של החיתוך במיכל החדש.
  • שלב 4: שמור ייחורים חדשים במקום אחד חוֹםבלי טיוטות, עם אור בהיר ועקיף. ברגע שאתה רואה חדש משאירתדע שחדשים צומחים שורשים. כאשר מתפשטים במים, שימו לב לצמיחת שורשים חדשים מגבעולים שקועים. שמור על החדש שלך מזל במבוק כרגיל.
לקרוא  מתי להשקות את הדשא? גלה את הזמן האופטימלי לדשא ירוק יותר ולפחות בזבוז.

בעיות נפוצות של לאקי במבוק

למרות ש מזל במבוק קל לגידול, אתה עשוי למצוא בעיות נפוצות קשור למים ולחות. הנה איך לטפל בכמה מצבים טיפוסיים כדי לשמור על הצמח שלך הַצדָעָה:

ריקבון שורשים

לשנות את המים מדי חודש כדי למנוע ריקבון שורשים. להשתמש רק מים מטוהרים o מזוקקמאז פלואורו הקיים במי ברז עלול לגרום להצהבה של העלים.

גבעולים חומים או מימי הם גם סימנים של ריקבון שורשים. כדי לשמור על ענפים בריאים בחיים, חתוך את חולצות ירוקות מהגבעולים ומפיצים את הייחורים באחד חדש vaso.

עלים חומים או צהובים

ה עלים חומים נפוצים עם לחות נמוכה, אז ערפול באופן קבוע יכול להחזיר את הצבע הירוק הקלאסי. אם הם משאיר או שהגבעולים של הצמח שלך הופכים סיפורי בלשיםייתכן שהוא מקבל יותר מדי אור או דשן.

גבעולים דקים

אם הוא גבעולים שלך מזל במבוק הם מתחילים להיראות רזים, זה צריך יותר luce. הנח את הצמח שלך באזור עם אור עקיף יותר: ה חלונות פונה לצפון או מזרח היא אופציה מצוינת.

ריפוטינג לאקי במבוק

חדש אתמים מזוקקים של הצמח שלך כל כמה חודשים לצמיחה ללא אדמה. להאכיל את שלך מזל במבוק עם טיפה של דשן נוזלי כל חודש, או השתמש ב- דשן נוסח במיוחד עבור מזל במבוק.

אם אתה משתמש ב- קרקע, אדמהשמור את ה אדמת עיבוד לח באופן אחיד אך לא רטוב. כאשר אתה שותל לראשונה את מזל במבוקבדוק לעתים קרובותלחות הקרקע להבין עד כמה מים צוֹרֶך

תשתמש ב סיר עם ניקוז בתחתית ולהרטיב כל כמה ימים. ודא שהצמח שלך לא יתייבש בין השקיה; אם הסנטימטר העליון של האדמה יבש, הגיע הזמן להוסיף עוד מים.

לקרוא  מוכנים לאתגר החזותי? מצא את 3 הבנות המוסתרות בתמונה תוך פחות מ-14 שניות. רק לחדים ביותר. נסה זאת!

תוכן