להבין את 5 שפות האהבה ולחזק את מערכת היחסים שלכם

Image

© Orotisrael.co.il

קוראים יקרים,
בכל מערכת יחסים, רומנטית או אפלטונית, תקשורת היא המפתח. אבל איך נוכל להבטיח שהמסרים שלנו מובנים נכון? התשובה יכולה להיות בפנים 5 שפות אהבה שקר, מושג שפותח על ידי פסיכולוגים הדוקטור גארי צ'פמן זה פותח. במאמר זה, נחקור את השפות הללו ונראה לך כיצד להשתמש בהן כדי לחזק את מערכות היחסים שלך.

מהן 5 שפות האהבה?

לָמוּת 5 שפות אהבה הן חמש דרכים שונות שבהן אנשים מבטאים ומקבלים את אהבתם. הם כוללים: דברי אישור, זמן איכות, לקבל מתנות, רצון לעזור ה מגע פיזי. לכל אדם יש שפת אהבה ראשונית ומשנית שקובעת מה הוא מעריך ביותר במערכות יחסים.

דברי אישור

שפה זו כוללת ביטויים מילוליים של אהבה והערכה. חשבו על ביטויים כמו "אני אוהב אותך" או "אני מעריך אותך". לאנשים ששפת האהבה העיקרית שלהם דברי אישור להצהרות כאלה יכולה להיות השפעה משמעותית.

זמן איכות

עבור אנשים מסוימים, אין דבר יקר יותר מתשומת לב בלתי מחולקת. הם מעריכים כשבני הזוג שלהם מבלים איתם, בין אם זה לבשל יחד, לצאת לטיול או סתם לדבר. האנשים האלה מדברים את השפה זמן איכותי.

לקבל מתנות

עבור חלקם, קבלת מתנות היא ביטוי של אהבה וחיבה. לא מדובר בערך החומרי של המתנה, אלא בעובדה שמישהו חשב עליה. כמו מוניקה מחברים אמרה פעם: "זו לא המתנה, זו המחשבה מאחוריה."

רצון לעזור

יש אנשים שמרגישים אהובים יותר כאשר בן הזוג עוזר לשאת את הנטל. זה יכול להיות פשוט כמו שטיפת כלים או עזרה בפרויקט קשה. עבור האנשים האלה השפה מדברת רצון לעזור הכי חזק.

מגע פיזי

עבור חלקם, מגע פיזי הוא ביטוי רב עוצמה של אהבה וחיבה. זה יכול לנוע בין החזקת ידיים לחיבוקים ועד רגעים אינטימיים. תחשוב על הסצנה המפורסמת מהסרט "רוח רפאים" שבה פטריק סווייזי ודמי מור מייצרים קדרות: עבור חלק זו רומנטיקה טהורה!
לומד את 5 שפות אהבה על ידי הבנתו ויישומו, נוכל לחזק ולהעמיק את מערכות היחסים שלנו. שתף מאמר זה במדיה החברתית שלך ועזור לאחרים לשפר את מערכות היחסים שלהם!

לקרוא  ביצים שלוש פעמים ביום: סם בריאותי או סכנה נסתרת?

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :