להתראות אזוב! איך סודה לשתייה מצילה את נתיב הגינה שלך

Image

© Orotisrael.co.il

אזוב יכול להפוך במהירות למטרד חלקלק ומכוער בשבילי הגן. אבל לפני שפונים לגורמים כימיים אגרסיביים, יש פתרון פשוט, אקולוגי וחסכוני: גב פוסק. במאמר זה תלמדו כיצד להסיר ביעילות טחב משביל הגינה שלכם בעזרת סודה לשתייה.

למה סודה לשתייה לטחב?

סודה לשתייה, המכונה סודה לשתייה, היא תרופה ביתית רב-תכליתית, שימושית לא רק במטבח אלא גם בגינה. זה עובד על ידי יצירת קובץ סביבה אלקלית, וזה לא חיובי לטחב. זה גם בטוח עבור חיות מחמד וילדים, מה שהופך אותו לבחירה אידיאלית עבור משפחות.

הכנת שביל הגן

לפני מריחת ביקרבונט חשוב לנקות בזהירות את השביל. הסר עלים רופפים ולכלוך גס בעזרת א מְטַאטֵא של אונו להקשיב. ניקוי יסודי עוזר לסודה לשתייה לעבוד ישירות על הטחב מבלי שחומרים אורגניים יפגעו ביעילותו.

יישום של סודה לשתייה

מפזרים סודה לשתייה באופן שווה על האזורים הפגועים. כמות נדיבה תבטיח שכל כריות האזוב מכוסות. השתמש בערך חופן סודה לשתייה לכל רגל מרובע. לאחר היישום, האבקה צריכה להיספג בקלות שכבה מובנית של אזוב כדי שלא יעוף מיד ברוח ולא יחליק כשיורד גשם.

טיפול ומעקב

לאחר מריחת הסודה לשתייה, הניחו לה לשבת מספר ימים. הימנע מהשקיית האזור המטופל בתקופה זו. הטחב מתחיל להצהיב ולבסוף מת. לאחר כשבוע ניתן פשוט להסיר את שאריות הטחב המת עם מטאטא או א מברשת תיל כדי להסיר.

מניעה ארוכת טווח

כדי למנוע את הופעת האזוב מחדש, חשוב לטפל בגורמים לגדילתו. לעתים קרובות הם שכבות חמודות ה תנאי לחות תנאי גידול אידיאליים לטחב. שקול לגזום עצים או שיחים כדי לאפשר יותר אור שמש לנתיב שלך. ניקוי קבוע ותחזוקה של השביל גם עוזרים להרחיק טחב.
שתף מאמר זה ברשתות החברתיות שלך ועזור לאוהבי גנים אחרים לשמור על דרכם נקי מטחב!

לקרוא  ייעל את החלל שלך וגלה כיצד למדוד נכון את חדרי הבית שלך

כתבות אחרונות

עוד משהו שאולי יעניין אותך

שתף זאת :