מהו הסדר הנכון למרוח מרכיבים לטיפוח העור?

Image

אם ברצונך להשיג עור זוהר ומטופח, הסדר בו תמרחי את מוצרי הטיפוח שלך הוא קריטי. ידיעת הרצף הנכון יכולה לעשות את ההבדל!

גלו איתי, עורכת יופי, מהם השלבים הנכונים למריחת מרכיבי טיפוח העור ולהשגת תוצאות מיטביות. האם אנחנו מוכנים לטפל בעור שלנו בצורה הנכונה? תסתכל מה מחכה לך!

כשזה מגיע ל טיפול בעור, הסדר שבו אתה מיישם את המוצרים חיוני כדי למקסם את היתרונות של כל מרכיב. לעתים קרובות אנו מרגישים המומים ממגוון המוצרים הקיימים בשוק, מ רטינול ב ויטמין סיעובר דרך החומצה היאלורונית ורבים אחרים. לפניכם מדריך מעשי שיעזור לכם להתמצא בסדר היישום הנכון.

חשיבות ה-pH בטיפוח העור

אחד הגורמים המרכזיים שיש לקחת בחשבון הוא pH טבעי של העור, שהוא בסביבות 4.5-5.5. לתוצאות מיטביות, רצוי ליישם את המוצרים לפי סדר לפי ה-pH שלהם, מהנמוך לגבוה.

ויטמין C: הגנה נוגדת חמצון

ה ויטמין סי זהו אחד מנוגדי החמצון החזקים והנפוצים ביותר בעור האדם. עוזר להבהיר את גוון העור ולנטרל נזקי רדיקלים חופשיים. למרות שניתן למרוח אותו גם בערב, רבים מעדיפים לעשות את זה בבוקר כדי לנצל את תכונותיו נוגדות החמצון במהלך היום.

רטינול: המרכיב האנטי אייג'ינג

Il רטינול היא נגזרת של ויטמין A והיא ידועה בתכונות האנטי-אייג'ינג שלו. עם זאת, יש להגביל את היישום שלו לערב, שכן אור השמש יכול להפחית את יעילותו ולהגביר את רגישות העור. כדי להגביל את הגירוי, יש למרוח תחילה א לחות כמו חומצה היאלורונית.

AHAs ו-BHAs: פילינג עוצמתי

ה חומצות אלפא הידרוקסיות (AHA) וה חומצות בטא הידרוקסיות (BHAs) הם פילינגים רבי עוצמה המשפרים את חידוש התאים. מכיוון שהם יכולים להגביר את רגישות העור, אין להשתמש בהם במקביל לרטינול. כמו כן, הימנע משילובם עם בנזואיל פרוקסיד, שכן האחרון יכול לנטרל את הרטינואידים.

לקרוא  האם זה בטוח לשפוך שומן בכיור עם מים חמים? גלה את האמת

ניאצינמיד: הגיבור האנטי דלקתי

ה ניאצינמיד זהו אנטי דלקתי רב עוצמה וצורה של ויטמין B שימושי מאוד בטיפוח העור. הוא יעיל במיוחד בשילוב עם רטינול וחומצות פילינג, אך יש להקפיד לא להשתמש בו יחד עם ויטמין C, מכיוון שהוא יכול להפחית את יעילותו. לאחר מכן שמור את הניאצינמיד לערב.

חומצה היאלורונית: הידרציה רב שנתית

ל'חומצה היאלורונית זהו מרכיב לחות רב תכליתי שניתן להשתמש בו גם בבוקר וגם בלילה. זה משתלב היטב כמעט עם כל מרכיב אחר, מה שמקל על שילובו בשגרת הטיפוח שלך.

SPF: הגנה מפני השמש

ה הגנה מפני השמש זה חיוני כדי להגן על העור מפני נזקי UV. הכלל הכללי הוא למרוח אותו אחרון בבוקר, במיוחד אם אתה משתמש בקרם הגנה מינרלי. מסנני קרינה כימיים, לעומת זאת, יש למרוח לפני חומרי אטימה כמו קרם לחות.

סדר הבקשה

בהתבסס על המידע לעיל, הנה הצעה לסדר היישום של המרכיבים:
בוקר:

  • ויטמין סי
  • חומצה היאלורונית
  • מְקַדֵם הֲגָנָה
  • סרה:

  • חומצה היאלורונית
  • רטינול או AHAs/BHAs
  • ניאצינמיד
  • ללמוד כיצד להפיק את המרב מכל מרכיב יכול לעשות הבדל גדול בשגרה שלך טיפול בעור. בעזרת מידע זה, תוכל ליישם את המוצרים שלך ביעילות ולהפיק את מירב התועלת מכל אחד מהם.