שנה את האזורים הרטובים בגינה שלך

Image

אם אתה חובב גינון ורוצה להפוך את האזורים הרטובים של הגינה שלך לנווה מדבר ירוק שופע, צמחי ביצות הם יכולים להיות הפתרון המושלם עבורך.

גלה איתנו 15 זנים מרתקים ואוהבי לחות שיהפכו את החלל החיצוני שלך לחלל אמיתי גן עדן ירוק. בחר את צמחי הביצה הנכונים ושנה את הגינה שלך!

צמחי ביצות

ה צמחי ביצות הם הדרך המושלמת להוסיף מגע של טבע תוסס ופראי לגינה שלך. הצמחים האלה אוהבי לחות הם משגשגים באזורים עם אדמה לחה באופן עקבי, מה שהופך אותם לאידיאליים עבור אזורים שוליים של בריכות, טורנטים o גבולות גן עשיר בלחות.

הצמחים האלה לא רק מביאים איתם יופי פרחים צבעוניים ה עָלִים שופע, אבל גם לעזור ליצור בית גידול נוח לחיות בר.

כאן אנו מציגים 15 זנים של צמחי ביצה שיהפכו את שטחי הביצות של הגינה שלכם נווה מדבר של שלווה ה צֶבַע.

פיליפנדולה אדומה 'ונוסטה'

Il פיליפנדולה אדומה 'ונוסטה' זהו צמח מלכותי שמציג נפלא פרחים ורודים נוצות ביולי ואוגוסט. מושלם עבור אזורים מלאים בלעדי o חצי צל, צמח זה מסתגל היטב לאדמה לחה כל הזמן. זה קל לטפל וניתן לשלוט בו בקלות אם זה מתחיל להרחיב יותר מדי.

איריס אנסאטה 'רוז מלכת'

ידוע גם כ איריס יפני'רוז קווין' מציע פרחים ורודים עדינים עם מבטאים זָהוּב ה סְגַלגַל. צמח זה מעדיף קרקעות חומצות ומנוקז היטב, אידיאלי עבור גינות לחות. הערה: אוהב את השמש אך אינו סובל ריבוי מים בחורף.

ליתרום ערבה 'סומק'

Il ליתרום ערבה 'סומק'ידוע גם כ סלסרלה, אהוב על הפרחים הוורודים הפסטליים הפורחים מאמצע הקיץ ועד הסתיו. זה גדל היטב בגבולות לחים ויש לשמור עליו בשליטה כדי להימנע מוסך בלתי נשלט.

לקרוא  איך להיפרד מכתמים שחורים במרפסת שלך ב-5 צעדים פשוטים בלבד

לובליה קרדינליס 'המלכה ויקטוריה'

זֶה לובליה הוא מרהיב עם שלו פרחים ארגמן וה עלווה בורדו אשר פרח בסוף הקיץ. הוא מעדיף קרקעות לחות וצריך אחד הגנת חורף באזורים קרים יותר.

Primula japonica 'ארגמן של מילר'

ה Primula japonica 'ארגמן של מילר' מציע פרחים אדום דובדבן בסוף האביב. גדל טוב יותר ב חצי צלצמח זה מושלם לגינות לחות ויכול זריעה עצמית בתנאים נוחים.

אסטילבה 'פאנל'

ל'אסטילבה 'פאנל' הוא ידוע בפרחים שלו אדום דובדבן הפורחים בקיץ. זה גדל היטב ב קרקעות לחותגם בשמש וגם בצל למחצה, והוא אידיאלי עבור קצוות לחים עם צמחים אחרים בגוונים אדומים או ורודים.

Lysimachia clethroides

ידוע כ זנב נחשהמפעל הזה מייצר פרחים לבנים מקושתים שמושכים API ה פרפרים בקיץ. זה מתאים לגינות גדולות יותר כפי שהוא יכול להפוך פַּלשָׁנִיאלא אם כן הוא נטוע בעציץ.

אלבום אמיתי

Il אלבום אמיתי הַצָעָה פרחים לבנים בחודשים יולי ואוגוסט לעיל עָלִים דומה להוסטה. צמחים אלה הם יָקָר כשהם גדלים לאט ודורשים הגנה מפני חלזונות.

Zantedeschia ethiopica 'Crowborough'

זֶה קאלה ידוע בה פרחים לבנים טהורים בקיץ. אידיאלי לקצוות לחים או לגדות של בריכות, צומח בצורה הטובה ביותר חצי צל o al בלעדי וזה נשאר יָרוֹק עַד באקלים חם.

תותחן שרוולים

עם שלו עלים ענקייםה תותחן שרוולים מוסיף מראה פרהיסטורי לגנים לחים. זה צומח פנימה חצי צל וזה יכול להיות ממש מרשים.

רודג'זיה פודופילה

ה רודג'זיה פודופילה מציגה גדולה עלי דקל שמשנים צבע במהלך העונה. זה גדל היטב פנימה אדמות ביצות ה ב חצי צלליצור אפקט ויזואלי מרהיב.

דשא אקורוס 'Ōgon'

קון עלים דקים ומקושתיםזה אקורוס זה מושלם כאילו צמח כיסוי קרקע. זה גדל היטב פנימה קצוות לחים או ב שולי בריכותהוספת נגיעה של ירוק זהוב לנוף.

לקרוא  תשומת הלב! לא כל הירקות יכולים להתמודד עם טחון קפה! הנה אלה שאסור להשתמש איתם בטריק הזה

Euphorbia palustris

עם פרחים צהוב-ליים באביב, ה Euphorbia palustris זה אידיאלי עבור קצוות לחים מלא בלעדי. היזהר ממגע עם המוהל, שיכול לגרות את העור.

פרימולה בוליאנה

זֶה רַקֶפֶת מציע פרחים תפוז צהוב ביוני. דורש אדמה לחה כל הזמן ומציע מגע של צבע בהיר בשולי הגנים.

Trollius chinensis 'מלכת הזהב'

Il Trollius chinensis הוא מוערך בשלו פרחים כתומים עזים הפורחים בקיץ. מושלם בשביל גינות רטובותגדל באזורים שִׁמשִׁי o מוצל למחצה.

צמחים לקרקעות שומרות

מִישֶׁהוּ צמחי ביצות הם מעדיפים קרקעות השומרות לחות אבל לא רטוב. בין אלה, ישנם:

  • אאופטוריום  • הלניום  • מונרדה  • רודבקיה  • עץ אפרסקים  • Sanguisorba  • Thalictrum  • מוליניה  • מיסקנתוס