10 טעויות עיצוב הפנים שכדאי להימנע מהן בכל מחיר!

Image

אם אתם נלהבים מעיצוב פנים ורוצים לשפר את מרחב המגורים שלכם, חשוב להימנע מכמה טעויות נפוצות שעלולות לפגוע בתוצאה הסופית. במדריך זה, נחקור יחד 10 טעויות שכדאי להימנע מהן לקישוט פנים מוצלח. שימו לב והפכו את ביתכם לסביבה מסבירת פנים והרמונית!

שימוש לרעה במוטיבים דקורטיביים

פרחים, פירות, חיות… ולמה לא דוגמאות גיאומטריות על הריפודים והמצעים? אבל שימו לב לא להגזים! הימנע לערבב יותר מדי דפוסים שונים. זה חיוני לבחור עם חִסָכוֹןהתאמת מוטיבים מגוונים אך עם צבעים דומים, או בחירה במוטיב בודד בגוונים שונים.

עומס יתר בחלל

יותר מדי אביזרי קישוט יכולים להפוך את הסביבה לכאוטית. חדר שבו אתה לא יכול למצוא את הרומן הנוכחי שלך כי הוא קבור בין חפצים דקורטיביים אינו פונקציונלי. הימנע מהפיכת הבית שלך לחנות יד שניה! זה חיוני לייעל את החלל ולשמור על סביבה מסודרת ומסבירת פנים.

בחירה שגויה של ריהוט

זה לא הפתרון הטוב ביותר למקם ארון בגדים גדול בחדר קטן. כמו כן, ריהוט קטן מדי בסלון מרווח גורם לחדר להיראות ריק. חשוב לבחור ריהוט פרופורציונלי ל מקומות פנוייםשמירה על הרמוניה ויזואלית.

שילוב של סגנונות מנוגדים

קשה לשלב סגנונות כמו תעשייתי וסקנדינבי. כך גם לגבי מודרני ומסורתי, מינימליסטי וינטג'. חשוב להבטיח שהסגנונות הדקורטיביים שתבחר יהיו עקביים ויוצרים אהרמוניה ויזואלית.

יותר מדי צבעים

כמו באופנה, גם בעיצוב פנים, עודף אינו מתקבל בברכה. הגבל את עצמך לשלושה צבעים עיקריים לקירות, רהיטים ופריטי נוי. הימנעי מצבעים שלא הולכים טוב ביחד ואל תערבבו צבעים חמים, קרירים, בהירים ופסטלים.

ערבוב יותר מדי חומרים

צמר, פרווה, קטיפה, עור, בלאגן ים… חשוב לא להגזים! יש לבחור גם חומרים עם הִתלַהֲבוּת והם צריכים להיות בקנה אחד עם האווירה של החדר. בחר אחד, שניים, מקסימום שלושה חומרים התואמים זה לזה.

לקרוא  תלתלים מדהימים במהירות הבזק, גלו טכניקות מהירות לתסרוקות עוצרות נשימה

תשכח מהתאורה

בית נעים הוא בית טוב מואר, גם ביום וגם בלילה. בערב, חיוני להצטייד בנקודות תאורה שונות כמו מנורות, נברשות ופסי תאורה. וודאו שלא תגזימו והשתמשו בנורות חסכוניות.

צבע את התקרה

צביעת התקרה בצבע כהה יכולה לגרום לחדר להיראות נמוך יותר ופחות בהיר. לבן מחזיר אור וגורם לחללים להיראות גדולים יותר. אם אתה רוצה פופ של צבע, השאר את התקרה לבן טהור וצבע את הקירות בגוון שונה של לבן.

אל תעשה הרמוניה בין החדרים

שמירה על הרמוניה ויזואלית בין החדרים היא חיונית. הימנעו מצביעת כל חדר בצבע אחר: ירוק לחדר הכביסה, צהוב לחדר השינה ואדום למטבח. יותר מדי צבעים שונים יכולים ליצור עומס ויזואלי.

הזניחי את מרכיבי הסדר

קישוט אינו מוגבל לרהיטים וחפצי נוי. אלמנטים כמו דלתות פנימיות וקירות מחיצה תורמים אף הם ליצירת סביבה מסבירת פנים ומעוצבת היטב. אלמנטים אלו יכולים לתת אופי לחללי מגורים.